Heavenly View Villa
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Heavenly View Villa Puerto Plata med 2 sovrum, som ligger ungefär 8 minuters gångavstånd från Ocean World Adventure-parken, är perfekt för upp till 4 gäster.
Den här villan med 2 badrum har ett behändigt läge inom 4 km från La Puntilla. Bara 500 meter från den här villan hittar du Marina Ocean World, medan Reina Del Mar ligger cirka 5 minuters bilfärd bort. De närliggande turistattraktionerna inkluderar också Cafe del Mar, som ligger mindre än 650 meter bort.
Gästerna kan beundra utsikten över havet från de flesta lokalerna. Gästerna erbjuds badrummen som ståtar med hårtorkar, badlakan och handdukar samt en duschkabin och en separat toalett.
Köksfaciliteterna i Heavenly View Villa inkluderar vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp, och det finns också matplats. Restaurangen Charros CaribeMex ligger några meter bort från boendet och erbjuder gästerna västindiska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Ocean World500 m
- Discotheca ORION4830 km
- Locomotora de Vapor4708 km
- La Canoa4880 km
- Puerto Plata linbana4533 km
- Macorix House of Rum4800 km
- Monasterio de la Visitacion4431 km
- Altos de Chavon4745 km
- Flygplatser
- Puerto Plata Flygplats26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Bagageförvaring
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Luftkonditionering
- Uteplats
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Heavenly View Villa?
Landmärkena nära Heavenly View Villa är Cafe del Mar (inom 5 minuter till fots från boendet) och Ocean World Adventure-parken, som ligger 650 meter bort. - ❓
Finns det ett kök på Heavenly View Villa?
Ett komplett kök finns på Heavenly View Villa. - ❓
Tillåter Heavenly View Villa husdjur?
Heavenly View Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Heavenly View Villa?
Utsikten över havet erbjuds till gästerna på Heavenly View Villa.